10.Derslik öğrencileri lise eğitimine adım atılan süreçte 9. Sınıfta atılan temelin üzerine inşa edilen bir sınıftır. 9. Sınıfın geride kaldığı süreçte öğrenciler titizlikle ile imtihan sürecine hazırlanmaları gerekmektedir. Odtü Mezunları Dershanesi 10. Derslik öğrencileri için hazırladıkları programlarla öğrencilerin etkin ve verimli ders çalışma alışkanlığı kazandırmaktadır.

10.Sınıflara yönelik program 2 Temmuz itibariyle yaz okulu programıyla başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 200 ders saati boyunca öğrencilerin geçmiş yıllara ilişik eksiklikleri tamamlanmaktadır. 150 saatlik matematik yaz kampı uygulamasıyla öğrencilerin matematiğe ait konu eksiği tamamlanıyor.

Aslolan derslere 8 eylülden son sınava kadar haftaiçi iki gün 3’er saat cumartesi Pazar 6’şar saat olmak üzere haftalık 18 saat ders verilir. Öğrenci ihtiyacına, tecrübe etme sonucuna ve öğretmen yönlendirmesine bağlı olarak öğrencilere sınırsız birebir etüt olanakı sağlanmaktadır. Öğrencilere hergün bir saat sual çözüm saati uygulanmaktadır. 100 saatlik öğretmenlerin gerekli gördüğü konularda toplu etüt verilmektedir. Toplamda 1064 ders saati ve sınırsız etüt olanakı sunulmaktadır. Ygs lys toplamda 24 tecrübe etme sınavı yapılmaktadır.

Her öğrenci için bir eğitim koçu atanarak tüm eğitim faaliyetleri detaylı olarak planlanır, takip edilir ve veli bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Öğrenci ihtiyacına nazaran rehberlik seansları, süreı doğru kullanma stresle başa çıkma ve motivasyon artırma seminerleri düzenlenir. Meslek seçimi okul tercihi mevzusunda öğrencilere rehberlik sağlanmaktadır. Veli toplantıları, ebeveyn eğitimi, üniversite ziyaretleri, spor aktiviteleri ve çeşitli toplumsal etkinliklerle öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır. Kayıtlı olan öğrencilerin ders içi ve ders dışında dershane kurallarına uyması gerekmektedir. Verilen ev ödevleri, görev ve sorumluluklar eksiksiz yerine getirilmelidir.

Öğrencilere imtihan sistemine uygun hazırlanmış güncel her ders için mevzu anlatımlı kitaplar verilmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış sual bankaları, çalışma kitapları, ihtiyaca göre ek gösterim kaynakları verilmektedir. Konu kavrama, geliştirme, değerlendirme konu testleri dağıtılmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrencilerin hızlı, güvenli, sağlam adımlarla başarıya ulaşmaları hedeflenmektedir. Uygulanan eğitim programı kapsamında hızlı mevzu işleyişi yardımıyla daha çok kontrol ve sual çözümüne ağırlık verilerek tertipli tekrarlarla başarıya adım adım ilerlenmektedir. Ödev nezarete, kordineli şekilde ders ifadeı ve test çözümleriyle öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olmaktadır.