12. Derslik öğrencilerin girmiş olduğu imtihan yolculuğundaki son ve önemli bir süreçtir. Öğrenciler bu dönemde hem mezuniyete yaklaşmanın heyecanını hemde yaklaşan sınavın stresini birlikte yaşarlar. Odtü Mezunları Dersanesi bu süreçte öğrencilere keyfli ve prosfesyonel bir eğitim hizmeti sunarak başarıya ulaşmalarını sağlar. 12.Sınıflara yönelik program 2 Temmuz itibariyle yaz okulu programıyla başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 200 ders saati süresince öğrencilerin geçmiş yıllara ilişik eksiklikleri tamamlanmaktadır. 150 saatlik matematik yaz kampı uygulamasıyla öğrencilerin matematiğe ilişik mevzu eksiği tamamlanıyor. Normal ders dönemi 17 eylül itibariyle başlayıp sınava gününe kadar dersler haftaiçi 5 tam gün 9.00-17.00 saatleri itibariyle sürmektedir. Yıl boyunca 1064 saat ders ve sınırsız etüt sağlanmaktadır.

Öğrenci ihtiyacına, tecrübe etme sonucuna ve öğretmen yönlendirmesine bağlı olarak öğrencilere sınırsız birebir etüt olanakı sağlanmaktadır. Öğrencilere hergün bir saat sual çözüm saati uygulanmaktadır. 100 saatlik öğretmenlerin gerekli gördüğü mevzularda toplu etüt verilmektedir. 32 adet ygs 40 tane lys tecrübe etme sınavı yapılmaktadır.

Her öğrenci için bir eğitim koçu atanarak tüm eğitim faaliyetleri ayrıntılı olarak planlanır, takip edilir ve veli bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Öğrenci ihtiyacına nazaran rehberlik seansları, süreı doğru kullanma stresle başa çıkma ve motivasyon artırma seminerleri düzenlenir. Meslek seçimi okul tercihi mevzusunda öğrencilere rehberlik sağlanmaktadır. Veli toplantıları, ebeveyn eğitimi, üniversite ziyaretleri, spor aktiviteleri ve çeşitli sosyal etkinliklerle öğrenci motivasyonu sağlanmaktadır. Kayıtlı olan öğrencilerin ders içi ve ders haricinde dersane kurallarına uyması gerekmektedir. Verilen ev ödevleri, görev ve sorumluluklar eksiksiz yerine getirilmelidir.

Öğrencilere imtihan sistemine uygun hazırlanmış güncel her ders için mevzu anlatımlı kitaplar verilmektedir. Her ders için ayrı hazırlanmış sual bankaları, çalışma kitapları, ihtiyaca nazaran ek yayın kaynakları verilmektedir. Mevzu kavrama, geliştirme, değerlendirme mevzu testleri dağıtılmaktadır. Bu programlar yardımıyla öğrencilerin hızlı, güvenli,sağlam adımlarla başarıya ulaşmaları hedeflenmektedir. Uygulanan eğitim programı kapsamında hızlı mevzu işleyişi yardımıyla daha çok test ve sual çözümüne ağırlık verilerek düzenli tekrarlarla başarıya adım adım ilerlenmektedir. Ödev nezarete, kordineli şekilde ders anlatımı ve test çözümleriyle öğrenci sınava en iyi şekilde hazırlanmış olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mezun Dershanesi başlıklı makalemizde ankara mezun dershane, ankara mezun dershanesi ve mezun dershane ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir