Doğru ve kaliteli bir gelecek için iyi bir eğitim olmak gerekmektedir. Bunun içinde kaliteli bir kurumda iyi bir eğitim almak gerekmektedir. Doğru, dizgesel ve öğrenme odaklı bir çalışmayla bu başarılabilir. Sınava hazırlık aşamasında olan gençlerin hayatlarının zor bir aşamasındalar. Kendilerini henüz tam olarak tanıyamadıkları bu dönemde gelecekleriyle ilgili karar vermeye çalışıyorlar. Hazırlandıkları sınavın tüm geleceklerini belirleyeceğini düşünerek iç ve dış baskı yaşıyorlar. Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilerin bu süreçte yaşadıkları dış ve iç faktörlerden kaynaklı konsantrasyon güçlüğü problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Gençlerin hayatta hangi noktada olmak istediklerini belirlerken iyi mi mutlu olacaklarını iyi saptamak gerekir. Hayatlarının kim bilir en iyi imtihanına hazırlanırken edinmeleri ihtiyaç duyulan teknik bilgilerin yanı sıra kişisel özelliklerini bilmeye ve kendilerini keşfetmeye gereksinimları var. Eğitim koçluğunda öğrencilerin bu mevzuda yaşadıkları boşluğu tamamlamayı hedefliyoruz.

Odtülüler Dershanesi olarak eğitim koçluğu sayesinde öğrencinin kendisiyle ilgili farkındalık geliştirmesini sağlıyoruz. Öğrencinin kendini eksi ve artılarıyla tanımasını yardımcı oluyoruz. Kişisel özellikleri ve kendini daha iyi tanıyan öğrenci seçeceği okul mevzusunda daha bilgili hale gelir. Kendine en uygun yaşamında mutlu olacağı mesleği seçerek ilerde yaşayacağı kötü durumların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Özgüveni artan öğrenci daha başarılı olur. Kendi içinde öz disiplin geliştirerek sorumluluklarının farkında olarak önceliklerini belirleyerek ertelemeyi bırakır. Etkili adım atmaya hemen başlar ve devamlı öğrenerek performansını artırır. Kaynaklarını daha etkili kullanmaya başlar. Eski alışkanlıklarını bırakarak yepyeni alışkanlıklar kazanır.

Eğitim koçluğu ile Odtülüler Dershanesi olarak ezberlemeyi değil bilgiyi kalıcı olarak aşılayarak çalışma alışkanlıklarına yeni bir ivme kazanır. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen programlar neticesinde öğrenciler ders çalışma yöntemlerini öğrenir. Ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrenciler için günde 6-7 saat çalışma alışkanlığı kazandırılıyor. Verdiğimiz hizmet yardımıyla öğrenciler sadece müessese merkezinde değil evlerindeki çalışma odalarında da çalışmalarını aralıksız sürdürebilirler. Böylece öğrenciler çalışma ve süre uyumunu en üst seviyede tutarlar. Eğitimde kalite ve mükemmeliyeti esas alan Odtülüler Dershanesi öğrencilere çalışma odası düzeni, düzenli çalışma alışkanlığı ve sadece çalışmada yüksek performans sağlama becerileri kazanmıştırrır. Kurumumuz araştıran, sorgulayan, donanım sahibi, ulusal ve evrensel değerlerin bilincinde bireyler yetiştirmektedir.