Odtülüler Dershanesi olarak öğrencilere etkili ve kaliteli eğitim verme amacıyla 6-12 kişilik özel sınıflarda eğitim verilmektedir. Tam ve etkili öğrenme modelimizle öğrencilere tüm mevzularda eksiksiz öğretim hizmeti sağlamaktayız. Öğrencilerimize birbirlerine yakın düzey sınıfları oluşturularak benzeşik bir ortam sağlanmaktadır. Benzeşik derslik ortamlarında ilgi alanları, öğrenme hızları, informasyon birikimleri birbirine yakın öğrenciler bir araya gelmiş olarak hızlı ve etkili bir eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Tam ve etkili eğitim sistemiyle öğrencilere tüm konular eksiksiz bir şekilde anlatılmaktadır. Bir mevzu öğrenilmeden öteki mevzuya geçilmemektedir.

Her derslik için bir danışman öğretmen belirlenerek sınıftaki tüm öğrencilerin çalışmaları yakından takip edilmektedir. Öğrenci çalışmaları yakından takip edilerek rehberlik servisi ile mesajşim halinde kalınarak veliler ile devamlı bildirişim halinde olunmaktadır. Danışman öğretmen öğrencinin sadece kendi dersindeki performansını değil öteki derslerdeki durumunu da takip etmektedir. Veliler öğrencileri hakkında danışman öğretmenle diledikleri gibi bağlantı kurabilmekte ve data alışverişinde bulunmaktadır.

Odtülüler Dershanesi yaz tatilinde de öğrencilere yaz okulu vererek eğitimde sürekliliği sağlamaktadır. Yaptıkları sınıfın mevzularını pekiştirerek bol soru çözümleri yapılmaktadır. Bu sayede geri kalan öğretim yılına dair konu eksiklikleri kalmamakta yeni eğitim yılına en iyi şekilde hazırlanma amaçlanmaktadır. Yeni eğitim öğretim yılı için ön hazırlık yapılarak eğitimde verimlilik sağlanmaktadır. Dönem içerisinde yoğun ders programıyla dersler erken bitirilmekte ve bol soru, denemelerle yeniden yapılmakta mevzular pekiştirilmektedir.

Odtülüler Dershanesi olarak eğitim sürecinde öğrencilerin motivasyonunun eğitim öğretim sürecinde etkisinin farkındayız. Bu sebeple öğrenci motivasyonunu artırıcı sosyal etkinlikler ve programlar düzenlenmektedir. Rehberlik saatleri ve seminer programları düzenlenmektedir. Etkinliklerle öğrencilerin motivasyonu artırılarak stres seviyeleri en aza düşürülür ve öğrencilere ben başarabilirim güveni verilmiş olunur.

Eğitim sistemimizin aksamaması adına disiplin kurallarına uyulmasına özen gösterilmektedir. Derse geç kalan öğrenci derse alınmaz ve kütüphanede ders çalışır. Ödevini yapmayan öğrenci ders bitiminde ödevlerini bitirmeden evine gönderilmez. Derse geç kalma ve ödev yapmamayı alışkanlık haline getiren öğrencilerine 1-2 hafta etüt dersleri alamaz. Her öğrenciye disiplin kurallarıyla ilgili sözleşme imzalattırılır. Bu sayede eğitimin aksamaması ve diğer öğrencilerinde zarar görmemesi açısından dikkat edilmeye çalışılır. Hedefimiz eğitimde kalite ve verimi artırmaktır.

Bir önceki yazımız olan 6. Derslik Dershane Gruplarımız, Ankara başlıklı makalemizde 6. Sınıf dershane, 6. Derslik dershane fiyatları ve 6. Derslik dershaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.